Dziś koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej również wypatruje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje w pełni odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie wiele towarów odżywczych, ale organizm po prostu znosi je o wiele przyzwoiciej. Imponującym przykładem rzetelnego artykuły jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach bardzo często a teraz niestety pozostała zapomniana.

sałatka pietruszkowa z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Czemu? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to zapytanie jest bardzo łatwa – kasza jaglana to całkowicie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli sztampową, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu lecz jest tego godne, albowiem wrażenia smakowe są w rzeczywistości fajne. Z jakiej przyczyny niemniej jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma nadzwyczaj dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo porządnym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, lecz nie jedynie, dostarcza albowiem także witaminy z grupy E, które niesłychanie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również wiele wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza nadzwyczaj odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna bardzo smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik rzadko spotykany wskutek tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.